Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Aziz Aslan
e-posta: YAZARIN TÜM YAZILARI

SECDEDEN SEHPAYA 12 EYLÜL

Türkiye’de 12 Eylül olayları, acı bilançoları ve sonrası ödemek zorunda kaldığımız bedelleri, masumiyetlerine rağmen her gün işkencelerle geçen yılları, çıplak halde dövülerek öldürülen kahramanları, secdeden sehpaya vakurla yürüyerek rahmeti rahmana giden şehitleri hatırlatıyor.
Bir neslin haklı-haksız demeden kurban seçilmesini insan yüreğinin çaresizliği ile hatırlıyoruz.
Bir ondan bir bundan diyerek Türk düşmanlarının ebelemece keyfine masum gençliğin kurban edilmesini vicdan sızısı ile hatırlıyoruz.
Kara Eylül aktörlerinin insanlık suçu işledikleri ile yüzleşiyoruz. İnsanlık onurunu yok sayanların hukuksuz davranışlarının aslında bilinçli bir nesli yok etme hesabı olduğunu, kurbanların ve kırgın milletin haklı çığlığını duyuyoruz.
Ulucanlar ve Mamak cezaevini unutmak kolay mı? Binlerce şehidi, sakat kalmışı, cezaevlerinde hayatı bitenleri unutmak mümkün mü? Bugünlere kolay gelinmedi. Fakat anlaşıldı ki, ülkenin o zamanki şartlara getirilmesi de bir projeymiş.
Bu tarih, bir milletin evlatlarının umutlarının çalınışı, hayallerinin katledilişi, bedenlerinin yok edilişidir. Derdi memleket olan her biri lider olan bir nesli körelttiler. Bunlar acıdır ama gerçektir.
Bu yüzden 12 Eylül kahramanları ile empati kurarken yüreğimizi kızgın demir dağlar. O günleri yaşamış, dinlemiş herkes kendinden ya da yakınlarından bir hatıra bulur. O yüzden 12 Eylül 1980 mücadelesini yaşamış her arkadaşımıza sevmesenizde saygı duymak mecburiyetiniz var. Çünkü çekilenler anlatmakla anlaşılmaz. Allah o günleri bir daha yaşatmasın.
Bu güne sebep olanlar şimdi hayatta değiller. Yaptıklarının elbet karşılığı olacak.
İnsanlık onuru elinden alınmış bir vatansever neslin, bahar bekleyen bir milletin hazana sürüklendiğini unutmayacağız.
Dava dava diye dolaşarak her türlü karıştırıcılığı yapan ve on parmağında on kara olan iftiracı sözde teşkilattıların ne kadar vebalde olduğunu da unutmayacağız.
Aziz dostlarım; Bu dönemleri yaşamış biz çilekeşler ve neslimiz secdeden sehpaya giden yiğitleri unutmayıp birlik şuurunda olalım. Bu ülke onlar sayesinde tek vücut kalabildi.
Bozgunculara fırsat vermeyelim!

YAZARLAR

TÜMÜ

SON HABERLER